Имя пользователя:

Пароль:


Какова роль собаки в современном городе?

Как и от чего спасать животных и их хозяев. Опыт положительный и отрицательный, наш и зарубежный

Re: Какова роль собаки в современном городе?

Сообщение SlaDa » 17 апр 2011, 00:08

на жаль, нашая сыстэма пабудаваная так, што пакараюць сабаку, а не гаспадара
не ў Беларусі
Аватара пользователя
SlaDa
Зоо-гуру
Зоо-гуру
 
Сообщения: 2776
Зарегистрирован: 24 сен 2010, 19:34

Re: Какова роль собаки в современном городе?

Сообщение Мишель » 17 апр 2011, 00:15

Если жизнь беспощадно бьёт и до срыва осталось немного, лучше вспомни: дома ждёт кот.Это значит – не всё так плохо.
Аватара пользователя
Мишель
Знающий
Знающий
 
Сообщения: 1323
Зарегистрирован: 26 мар 2009, 21:42
Откуда: Берлин-Минск

Re: Какова роль собаки в современном городе?

Сообщение SlaDa » 17 апр 2011, 00:17

Мишель, у нас таксама такі ёсьць. У яго бульдог, ён яго зьбівае час ад часу...

сабака - нармальны, ненармальны гаспадар, які яго так пакалечыў...

застаецца жадаць, каб гэтага пракурорскага злавілі на якім хабары і за краты патрапіў ён, а не сабака.

не хочацца, каб пёс пастрадаў з-за яго(((
не ў Беларусі
Аватара пользователя
SlaDa
Зоо-гуру
Зоо-гуру
 
Сообщения: 2776
Зарегистрирован: 24 сен 2010, 19:34

Re: Какова роль собаки в современном городе?

Сообщение G_Z » 17 апр 2011, 00:22

Мишель, не важно, что там и где написано. За ягдтерьером - действительно глаз да глаз нужен: охотник.
Не только кошки страдать могут, но и собаки - тоже. Не всегда и не у каждого - но вероятность очень высока.

***
Как долго я не мог вспомнить, где чего о роли собаки, о ее отличии от других животных... Слова помнил, а где прочел - нет...
Если бы не Ваши сообщения и не уведомления о них. Ну надо же... В письмо вставить надо было, а не нашел.

P.S. А по поиску и авторов нашел. Впрочем, об этом - в другой теме нужно, о законе.

Юрий Владимирович Криволапчук, ветеринарный врач-психоневролог, член Совета АВВМ, эксперт-кинолог, автор теле- и радиопередач по поведению и психике домашних животных.
Контактный тел. (812) 272-1507, +7(921)742-8236.
E-mail: lapchuck@yandex.ru.

Наталия Дмитриевна Криволапчук, зоопсихолог - специалист по анализу психики и межвидовым отношениям, автор утвержденного Минсельхозом учебного пособия и преподаватель спецкурса по зоопсихологии СПб Ветеринарной Академии, член Международной Научной и Медицинской Сети (SMN), консуль-тант Международной Академии Информатизации при ЮНЕСКО, эксперт-кинолог, автор книг, теле- и радиопередач по поведению и психике домашних животных.
Контактный тел. (812) 272-1507, +7(921)755-5607.
E-mail: geerolf@yandex.ru.

Вот здесь, к примеру: http://k-9.ru/phorum/printthread.php?t=44583&p=4322890 и много где еще.
Мне оппоненты ни к чему - мне и меня хватает.
(Свистнуто с k9-forum.ru.)


Есть отличная замена Интернету!
Выйдешь на улицу - бабульки на лавочках тебе и оценку поставят, и комментарии добавят, и статус вслед выкрикнут.
Аватара пользователя
G_Z
Друг приюта
Друг приюта
 
Сообщения: 3615
Зарегистрирован: 28 мар 2009, 14:04
Откуда: Минск

Re: Какова роль собаки в современном городе?

Сообщение SlaDa » 17 апр 2011, 10:42

Мишель, ёсьць яшчэ адно "но" - калі выклікаць міліцыю і распавесьці, што сабака ганяе дваравых катоў, хутчэй за ўсё міліцыя проста выкліча адлоў на катоў - такім чынам праблема зь іх пункту гледжаньня вырашыцца.

я разумею, што Вы прасілі падказаць тут рашэньне, мне зараз у галаву нічога не прыходзіць(( але міліцыя і жэс - гэта толькі адлоў для жывёлаў і нічога для людзей.

Можна паспрабаваць маральны ціск. Вешаць на яго аўто (калі ёсьць) банэры "забойца катоў", альбо даведацца, дзе ён працуе, і напісаць яго калегам. Яшчэ варыянт - зьвярнуцца да медыяў. Зараз, на жаль, ёсьць што паказваць па ТВ, але мне здаецца, што яны могуць прыехаць зьняць сюжэт. Толькі спачатку даведайцеся, дзе гэты вычварэнец усё ж такі працуе.
не ў Беларусі
Аватара пользователя
SlaDa
Зоо-гуру
Зоо-гуру
 
Сообщения: 2776
Зарегистрирован: 24 сен 2010, 19:34

Re: Какова роль собаки в современном городе?

Сообщение Мишель » 17 апр 2011, 17:56

SlaDa, Вы очень хороший человек.
Спасибо огромное за советы. Конечно же милицию вызывать на него никто не собирался (это бесполезно).А собака кидается не только на котов, но даже на больших собак.Это свойственно данной породе,т.к. для нее все что движется - добыча...Я этот вопрос по инету изучила и видео посмотрела. Поэтому за ней надо смотреть и постоянно воспитывать.
Этот "хозяин " работает в прокуратуре. Если не успокоится то его начальству ( даже и городскому начальству)вскоре будет сообщено заказным с уведомлением обо всех его "художествах" и выражениях.В этом направлении уже идет работа:известна квартира проживания и прочие подробности, письмо составляется. Но даже если успокоится, то все равно сорвется...такие нормально жить не могут. В прошлом году один такой заплатил огромный штраф и за лечение+моральный ущерб женщине за то, что его собака порвала собаку этой женщины и женщину покусала. Теперь на поводке с намордником водит свою собаку. А я его предупреждала...

А вообще у нас дворе много хороших доброжелательных людей, имеющих собак. И собаки у них воспитанные. Такие люди и своих смотрят и попавшим в беду животным помогают. В этом случае роль собаки в современном городе весьма позитивна.
Если жизнь беспощадно бьёт и до срыва осталось немного, лучше вспомни: дома ждёт кот.Это значит – не всё так плохо.
Аватара пользователя
Мишель
Знающий
Знающий
 
Сообщения: 1323
Зарегистрирован: 26 мар 2009, 21:42
Откуда: Берлин-Минск

Re: Какова роль собаки в современном городе?

Сообщение SlaDa » 17 апр 2011, 18:02

Мишель, дзякуй, распавядайце, чым справа скончыцца
не ў Беларусі
Аватара пользователя
SlaDa
Зоо-гуру
Зоо-гуру
 
Сообщения: 2776
Зарегистрирован: 24 сен 2010, 19:34

Re: Какова роль собаки в современном городе?

Сообщение G_Z » 17 апр 2011, 18:28

Мне оппоненты ни к чему - мне и меня хватает.
(Свистнуто с k9-forum.ru.)


Есть отличная замена Интернету!
Выйдешь на улицу - бабульки на лавочках тебе и оценку поставят, и комментарии добавят, и статус вслед выкрикнут.
Аватара пользователя
G_Z
Друг приюта
Друг приюта
 
Сообщения: 3615
Зарегистрирован: 28 мар 2009, 14:04
Откуда: Минск

Re: Какова роль собаки в современном городе?

Сообщение Внукович Ольга » 18 апр 2011, 08:47

Аватара пользователя
Внукович Ольга
Присоединившийся
Присоединившийся
 
Автор темы
Сообщения: 172
Зарегистрирован: 23 дек 2009, 11:25
Откуда: Минск

Re: Какова роль собаки в современном городе?

Сообщение G_Z » 18 апр 2011, 14:25

Мне оппоненты ни к чему - мне и меня хватает.
(Свистнуто с k9-forum.ru.)


Есть отличная замена Интернету!
Выйдешь на улицу - бабульки на лавочках тебе и оценку поставят, и комментарии добавят, и статус вслед выкрикнут.
Аватара пользователя
G_Z
Друг приюта
Друг приюта
 
Сообщения: 3615
Зарегистрирован: 28 мар 2009, 14:04
Откуда: Минск

Re: Какова роль собаки в современном городе?

Сообщение SlaDa » 18 апр 2011, 14:37

Гіпі - у мяне на аватарцы, нягледзячы на ўсю адэкватнасьць маёй сям'і, страшны зьвер))) і для грамадзтва значна небясьпечней за ратвелера.

а пра тое, што людзі ў нас субліміруюць немагчымасьць адстойваньня сваіх правоў на барацьбу з жывёламі - я ўжо пісала - і гэта вялікая псыхалягічная праблема нашага грамадзтва
не ў Беларусі
Аватара пользователя
SlaDa
Зоо-гуру
Зоо-гуру
 
Сообщения: 2776
Зарегистрирован: 24 сен 2010, 19:34

Re: Какова роль собаки в современном городе?

Сообщение Зорька » 18 апр 2011, 14:37

8029-765-12-97 Наташа
Аватара пользователя
Зорька
Друг животных
Друг животных
 
Сообщения: 1114
Зарегистрирован: 31 мар 2009, 07:50
Откуда: Минск

Re: Какова роль собаки в современном городе?

Сообщение SlaDa » 18 апр 2011, 14:53

і яшчэ раз падзялюся назіраньнем: у зажэршыхся грамадзвах загніваюшчага капіталізму)) "патэнцыйна небясьпечныя" сабакі гуляюць без наморднікаў, а то і без ланцужкоў, але спакойныя, як снупі, я ані разу ня чула, каб сабакі брахаліся паміж сабой... Таму што іх гаспадары спакойныя, а нашыя людзі знаходзяцца ў пастаянным напружаньні і стрэсе, а сабакі, як гіпер адчувальныя да энергетычных плыняў істоты, натуральна, таксама нэрвуюцца і пастаянна абараняюцца.

Я нават калі сустракаю самага страшнага зьвера, вітаюся зь ім і кажу што-небудзь добрае.

Але калі большасьць сабак выхоўваецца ў атмасферы пастаяннага візга "уберыце сваю сабаку", то што ад іх чакаць???

Апошнім часам я сама баюсь людзей...

І як я ўжо пісала, дворнік Пеця абавязаны прыбіраць за сабакамі (пытаньне выхаванасьці гаспадароў - іншае).

У нас у двары туберкулёзьнікі наўмысна ўсё абрлёвываюць - але чамусьці дворнікі Пеці і іншыя змагары за чысьціню горада зь імі не змагаюцца
не ў Беларусі
Аватара пользователя
SlaDa
Зоо-гуру
Зоо-гуру
 
Сообщения: 2776
Зарегистрирован: 24 сен 2010, 19:34

Re: Какова роль собаки в современном городе?

Сообщение G_Z » 18 апр 2011, 15:07

Мне оппоненты ни к чему - мне и меня хватает.
(Свистнуто с k9-forum.ru.)


Есть отличная замена Интернету!
Выйдешь на улицу - бабульки на лавочках тебе и оценку поставят, и комментарии добавят, и статус вслед выкрикнут.
Аватара пользователя
G_Z
Друг приюта
Друг приюта
 
Сообщения: 3615
Зарегистрирован: 28 мар 2009, 14:04
Откуда: Минск

Re: Какова роль собаки в современном городе?

Сообщение SlaDa » 18 апр 2011, 15:21

G_Z, з акуркамі - соль на рану, спрабавала сёньня аднаму патлумачыць, які паліў на прыпынку каля шапіку белсаюздруку, што можна гэта рабіць у аддаленьні ад людзей і што я ягонымі цыгарэтамі дыхаць не жадаю. Ад трохпавярховай лаянкі мяне выратавала толькі беларуская мова - звычайна людзі ўпадаюць у ступар))

Мне ўвогуле падабаецца тэма, паспрабую знайсьці час яе перачытаць, але вось узгадаўся момант з кіно пра сабаку Малышку (не памятаю, якая парода, падобная на патэнцыйна небяспечную))), дык там адзін дзівак, які любіў пабірацца па сметніцах, калі яму далі прагуляцца з Малышкай па Нью-Йорку, не хацеў яе аддаваць са словамі: "першы раз у гэтым горадзе са мной павіталіся"

Вось у чым роля сабакі - каб людзі паміж сабой камунікавалі, сабака яднае людзей:
тыя ў каго ёсьць сабакі - сустракаюцца на прагулках, гутараць, покуль сабакі шалеюць
тыя, у каго сабак няма, маюць шанец загаварыць зь незнаёмым чалавекам "які ў вас слаўны пёсік"

а ў нас грамадзтва падзялілася...(((

дарэчы, у парыжан лічыцца, што калі наступаеш левай нагой у сабачыю какешку - гэта на шчасьце)))
не ў Беларусі
Аватара пользователя
SlaDa
Зоо-гуру
Зоо-гуру
 
Сообщения: 2776
Зарегистрирован: 24 сен 2010, 19:34

Пред.След.

Вернуться в Все грани зоозащиты

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: Bing [Bot]

cron