Имя пользователя:

Пароль:


Пиар-команда (список людей, занимающихся пиаром)

Рекламирование животных приюта

Модератор: Dafna

Re: Пиар-команда (список людей, занимающихся пиаром)

Сообщение SlaDa » 09 окт 2010, 10:30

Пераглядаючы фоты Tatsi і іншых падумалася: а мо нам надрукаваць паштоўкі? З рознымі прыкольнымі подпісамі (у тым ліку і па-беларуску, бо бракуе беларускіх паштовак)))) і аддаць у крамы на распаўсюд. Грошы ад продажу будуць ісьці на ўтрыманьне Доміка. На адваротным баку будзе які-небудзь мілы надпіс - каб чалавек адчуваў, што зрабіў маленькую добрую справу, а таксама спасылка на сайт/форум альбо на каталёг. Але гэта ўжо дэталі)) Ці падабаецца ідэя?
не ў Беларусі
Аватара пользователя
SlaDa
Зоо-гуру
Зоо-гуру
 
Сообщения: 2776
Зарегистрирован: 24 сен 2010, 19:34

Re: Пиар-команда (список людей, занимающихся пиаром)

Сообщение Ragneda » 09 окт 2010, 14:14

мне вельмi спадабаецца
Меня окружают чудесные люди. На всю голову чудесные=)
Аватара пользователя
Ragneda
Зоо-гуру
Зоо-гуру
 
Сообщения: 2478
Зарегистрирован: 04 мар 2010, 20:45

Re: Пиар-команда (список людей, занимающихся пиаром)

Сообщение Наталия » 09 окт 2010, 18:03

Девчата, за денежку вряд ли можно распространять, разве что - среди своих (как сумочки).
А вот распространять бесплатно, указав на открытке номер благотворительного счета, видимо, не запрещено.
В любом случае подобную акцию следует согласовывать с руководством КД. Идея хорошая. :Rose:
Наталия, МТС 761-04-35
Аватара пользователя
Наталия
Зоо-гуру
Зоо-гуру
 
Сообщения: 2928
Зарегистрирован: 02 апр 2009, 02:48

Re: Пиар-команда (список людей, занимающихся пиаром)

Сообщение SlaDa » 09 окт 2010, 18:08

Наталия, трэба ўсё палічыць, калі будзе эканамічна мэтазгодна, то можна зарэгіць кагосьці на ІП, сплаціць падатак, а ўвесь прыбытак - кашакам)) праўда, ня ведаю, колькі можна з паштовак займець))) хутчэй, тут піяр і імдж больш важкія фактары.
шкада, што год тыгра праходзіць((( а то рыжыкі б добра пайшлі)))
не, яшчэ лепей, я паглядзела, 2011 - год КОЦІКА!!! (ну або трусіка (зайчіка)))
Мяркую, з такой прыгажосьцю, паштоўкі і календарыкі суперкоцікаў будуць карыстацца попытам)))
не ў Беларусі
Аватара пользователя
SlaDa
Зоо-гуру
Зоо-гуру
 
Сообщения: 2776
Зарегистрирован: 24 сен 2010, 19:34

Re: Пиар-команда (список людей, занимающихся пиаром)

Сообщение Наталия » 09 окт 2010, 18:18

Наталия, МТС 761-04-35
Аватара пользователя
Наталия
Зоо-гуру
Зоо-гуру
 
Сообщения: 2928
Зарегистрирован: 02 апр 2009, 02:48

Re: Пиар-команда (список людей, занимающихся пиаром)

Сообщение SlaDa » 09 окт 2010, 20:24

Наталия, канешне, па ўзгадненьні))
але калі наступны год - каціны, то суперкату будзе шанціць ва ўсім))
не ў Беларусі
Аватара пользователя
SlaDa
Зоо-гуру
Зоо-гуру
 
Сообщения: 2776
Зарегистрирован: 24 сен 2010, 19:34

Re: Пиар-команда (список людей, занимающихся пиаром)

Сообщение Наталия » 09 окт 2010, 20:25

Наталия, МТС 761-04-35
Аватара пользователя
Наталия
Зоо-гуру
Зоо-гуру
 
Сообщения: 2928
Зарегистрирован: 02 апр 2009, 02:48

Re: Пиар-команда (список людей, занимающихся пиаром)

Сообщение Джесс » 25 ноя 2010, 15:24

Возможно, я не оригинальна и такие предложения у вас уже были, но, в таком случае, повторюсь. Если вы перед годом кота печатаете календарики карманные (типа визитки), то эти календари могу выложить на инфостойке в одном из гипермаркетов Минска и проследить за восполняемостью.

По опыту работы знаю, что такие календари хорошо разбираются. Их берут на год в сумки и кошельки.

Делюсь небольшим наблюдением. Календарь должен быть не на основе фото, а качественный рисунок с фотографии (а-ля карандашный) милого взрослого кота без признаков породы, но и не совсем дворянина (лучше умилительные благородные полоски лесного окраса).

Много инфы на такой календарь не поместишь, но лучше всего: сайт, справочный телефон, основные пункты возможностей( коты-котята-собаки в хорошие руки, благотворительный счёт, волонтёрство).

Справочного телефона у вас, насколько я понимаю, нет, но можно зарегистрировать какой-нибудь Velcom и по графику передавать его активистам, если нет добровольца-диспетчера. Оплату за регистрацию телефона и фиксированную сумму на месяц могу взять на себя. Диспетчерство не могу, так как голос у такой как ваша организации должен быть милым и мелодичным, а таковым не обладаю.

Ещё раз повторюсь, что, возможно, я не оригинальна в своих предложениях, но на вашем сайте я недавно и не вычитывала всю историю. Вашу печатную информацию не видела.

http://www.akula.by/ на всякий случай сайт типографии активно себя рекламирующей.
Но, думаю, что у вас есть свои места для печати рекламок различного вида.
Случайная аватара
Джесс
Зачастивший
Зачастивший
 
Сообщения: 15
Зарегистрирован: 06 ноя 2010, 15:35

Re: Пиар-команда (список людей, занимающихся пиаром)

Сообщение SlaDa » 28 ноя 2010, 18:36

перапошчваю сваё паведамленьне з тэмы пра каляндарыкі))) Дадаю толькі, што магу паспрабаваць знайсьці мастака, які бясплатна намалюе коціка))) Але календарыкі на аснове фоткі -не так ужо і блага. У мяне ў гаманцы такі ёсьць, эгідаўскі, здаецца.

Цудоўна, што гэтая тэма зноўку ўзьнятая!!!! Бо 2011 - год коціка)))) было б добра пасьпець да сьвятаў.
А яшчэ, калі зрабіць невялікі наклад паштовак/календарыкаў на беларускай мове - разыйдзецца, бо з паштовак на беларускай бракуе...

Мой хлопец можа дапамагчы з дызайнам.

Таксама мы абмяркоўвалі на сустрэчы з валянтэрамі ідэю правядзеньня выставы. На жаль, у мяне не было шмат часу на гэта, але пэўныя зрухі ёсьць))) Апроч нашай Тацьцянкі Татсі, пагадзіліся такія вядомыя фатографы, як Андрэй Лянкевіч і Антон Матолька. Таксама яшчэ каля 5 больш-менш вядомых фатографаў я забясьпечу...

Наконт памяшканьня - як вярнуся, паразмаўляю з бібліятэкай Купалаўскай, што на Харужай. Лянкевіч абяцаў дапамагчы зь перамовамі ў Гутэ Інстытуце, што таксама на Харужай.

Зьявілася ідэя дамовіцца з крамаю "Прырода" - там можна як здымкі разьмяшчаць, так і прадаваць календарыкі/паштоўкі.

Дарэчы, оффтоп, у "Прыродзе" стаіць клетка з кацяткамі "у добрыя рукі", народ забірае... Можа даведацца, адкуль яны тых кацятак бяруць? Таксама там вісяць фоткі і абвесткі Эгіды...

Я буду пасьля 6 сьнежня, калі патрэбная па гэтай тэме дапамога - зьвяртайцеся!!!
не ў Беларусі
Аватара пользователя
SlaDa
Зоо-гуру
Зоо-гуру
 
Сообщения: 2776
Зарегистрирован: 24 сен 2010, 19:34

Re: Пиар-команда (список людей, занимающихся пиаром)

Сообщение Росна » 02 дек 2010, 15:19

Хотела бы также помочь с рекламой котиков в Интернете.
С кем лучше связаться чтобы посмотреть котов?
Какой приют находится ближе к Я.Коласа?
Аватара пользователя
Росна
Зачастивший
Зачастивший
 
Сообщения: 22
Зарегистрирован: 02 дек 2010, 15:04
Откуда: Минск

Re: Пиар-команда (список людей, занимающихся пиаром)

Сообщение гость » 02 дек 2010, 19:10

У нас,свадебное агенство www.Fotograf.by моглабы тоже распостронять рекламные листовки,а так же договорится о распростронении с другими свадебными агенствами .А еще распространить на выставки Свадебный салон которая ежегодна проходит в конце апреля начала мая,у нас центральный стенд.
Случайная аватара
гость
Присоединившийся
Присоединившийся
 
Сообщения: 150
Зарегистрирован: 21 авг 2010, 20:35

Re: Пиар-команда (список людей, занимающихся пиаром)

Сообщение prettynat » 13 авг 2011, 18:48

Могу помочь в пиаре через социальные сети. Вот ссылки,где могу размещать объявления:http://forum.onliner.by//viewtopic.php?t=598770&start=580
http://forum.onliner.by/viewtopic.php?t ... &start=960
http://forum.onliner.by/viewtopic.php?t=2041229
irr.by, slando.by, zoo.by, primuvdar.by
doska.minsk-in.net
forum.zooclub.by
http://forum.onliner.by/viewtopic.php?t ... &start=220
hvost.by
propala.by
antresol.by
sdelka.by
belar.info
http://minsk.freeads.by/ru-i-myoffers-i-adAdded-i-Y
beladd.by
mypet.by
doska.by
obyava.by
minsk.admir.by
minsk.ekomissionka.by
bu.by
minsk.olx.by
tiga.by
bulba.by
o3.by
pets.by
vabank.by
otdamdarom.by
pesik.by
mena.by
1k.by
by.gorodnet.com
minsk.slanet.by
vkontakte.by
Если вам нужна помощь, то пишите мне (желательно в лс!), желательно,чтобы у вас был текст о вашем котике или собачке и указывайте свои контактные данные.
Изображение

присоединяйтесь в группу вКонтакте
Лига Помощи Ретриверам на СуперКот
Аватара пользователя
prettynat
Интересующийся
Интересующийся
 
Сообщения: 102
Зарегистрирован: 04 авг 2011, 13:28
Откуда: Минск
Полное имя:

Пред.

Вернуться в PR-команда

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей

cron