Имя пользователя:

Пароль:


Свора бездомных псов в районе ул.Ангарской

Что с ними делать?

Любые темы для непринужденного общения.

Re: Свора бездомных псов в районе ул.Ангарской

Сообщение waxwork » 09 июл 2012, 14:41

Чем человек умнее и добрее, тем больше он замечает добра в людях. (Б. Паскаль)
Я не знаю иных признаков превосходства, кроме доброты. (Л. Бетховен)
Аватара пользователя
waxwork
Друг приюта
Друг приюта
 
Сообщения: 955
Зарегистрирован: 04 дек 2011, 14:14
Полное имя:

Re: Свора бездомных псов в районе ул.Ангарской

Сообщение Алекс Снайпер » 09 июл 2012, 14:42

Изображение
"Даже самое маленькое из кошачьих - совершенство." (с)
Аватара пользователя
Алекс Снайпер
Зачастивший
Зачастивший
 
Сообщения: 29
Зарегистрирован: 10 ноя 2011, 13:23
Откуда: Минск

Re: Свора бездомных псов в районе ул.Ангарской

Сообщение krgmelka20 » 09 июл 2012, 14:49

Я не поддерживаю полностью ни одно сообщение тут,и жму я не класс, а жму поблагодарить за сообщение. Поблагодарила за то,что человек написал абсолютно верно относительно того,что нормальный добрый человек не возьмется вызывать отлов,про диагноз да-перегнута палка. Меня тоже Персик кусал и не раз,я тоже его боюсь и по сей день, Ира свидетель,как я вжималась в машину,когда мы его забирали,но ему от этого отлов не грозит. Да и какая-то гадость воспитала его так.
Ладно,девочки,есть люди,которые за и против, поэтому извините,что поблагодарила человека за здравую мысль.Впрочем,она етсь в каждом посте
Аватара пользователя
krgmelka20
Друг животных
Друг животных
 
Сообщения: 1227
Зарегистрирован: 23 сен 2010, 22:00

Re: Свора бездомных псов в районе ул.Ангарской

Сообщение waxwork » 09 июл 2012, 14:57

krgmelka20, ну, так то ж другое дело... здесь в каждом посте есть здравые мысли... :)
Чем человек умнее и добрее, тем больше он замечает добра в людях. (Б. Паскаль)
Я не знаю иных признаков превосходства, кроме доброты. (Л. Бетховен)
Аватара пользователя
waxwork
Друг приюта
Друг приюта
 
Сообщения: 955
Зарегистрирован: 04 дек 2011, 14:14
Полное имя:

Re: Свора бездомных псов в районе ул.Ангарской

Сообщение letmasha » 09 июл 2012, 15:01

Случайная аватара
letmasha
Интересующийся
Интересующийся
 
Сообщения: 71
Зарегистрирован: 21 май 2012, 18:52
Откуда: Минск, Уручье
Полное имя:

Re: Свора бездомных псов в районе ул.Ангарской

Сообщение waxwork » 09 июл 2012, 15:04

Чем человек умнее и добрее, тем больше он замечает добра в людях. (Б. Паскаль)
Я не знаю иных признаков превосходства, кроме доброты. (Л. Бетховен)
Аватара пользователя
waxwork
Друг приюта
Друг приюта
 
Сообщения: 955
Зарегистрирован: 04 дек 2011, 14:14
Полное имя:

Re: Свора бездомных псов в районе ул.Ангарской

Сообщение krgmelka20 » 09 июл 2012, 15:06

letmasha,по сути.И главное,здраво,во всем.Боюсь писать сама что бы то ни было уже)
Аватара пользователя
krgmelka20
Друг животных
Друг животных
 
Сообщения: 1227
Зарегистрирован: 23 сен 2010, 22:00

Re: Свора бездомных псов в районе ул.Ангарской

Сообщение Polina999 » 09 июл 2012, 15:37

Я назвала вещи своими именами и не перед кем здесь расшаркиваться не собираюсь. Ах, да-да, конечно, в моем посте столько негатива, зато первый пост темы и ряд последующих просто блещут человечностью и гуманностью. Проанализируем факты: автор темы увидела как собаки бегут в направлении ее ребенка, помимо направления движения отсутствували какие-либо признаки негативных намерений собак - они не лаяли, не рычали и т.п., но автор по взгляду (!!!) собаки определила тем не менее эти намерения и ... дальше следует рассказ о том, что вот она бы их убила, сделай они еще хоть шаг. Таким образом, из фактов следующее: на улице бегает стая собак. Адекватна ли реакция на этот факт - убить их, вызвать отлов и т.д.??? Что плохого сделали эти собаки???!!! Собаки не виноваты в ваших фобиях.
"Варваров, притаившихся внутри нас, следует направлять только на себя". Р.Кутзее
Случайная аватара
Polina999
Друг приюта
Друг приюта
 
Сообщения: 293
Зарегистрирован: 22 апр 2011, 13:12

Re: Свора бездомных псов в районе ул.Ангарской

Сообщение Burberry » 09 июл 2012, 15:42

Аватара пользователя
Burberry
Интересующийся
Интересующийся
 
Автор темы
Сообщения: 118
Зарегистрирован: 08 май 2010, 23:46
Откуда: Минск

Re: Свора бездомных псов в районе ул.Ангарской

Сообщение мелисса » 09 июл 2012, 16:12

Если будет написано еще хоть одно оскорбительное слово, тема будет закрыта.
Не говорить с человеком, который достоин разговора,-
значит потерять человека.
А говорить с человеком, который разговора не достоин,-
значит терять слова.
Мудрый не теряет ни людей, ни слова.

Конфуций (Кун-Цзы)
Аватара пользователя
мелисса
Зоо-гуру
Зоо-гуру
 
Сообщения: 9270
Зарегистрирован: 28 сен 2009, 10:53

Re: Свора бездомных псов в районе ул.Ангарской

Сообщение SlaDa » 09 июл 2012, 16:19

мяне не вучылі ў дзяцінстве і ад нараджэння жывёлаў не было, але я ПРОСТА ВЕДАЛА, як сябе паводзіць з сабакамі, насамрэч, дзіцёнку прасьцей зразумець жывёлу, чым даросламу, дарослыя акурат забіваюць у дзіцёнку правільныя інстынкты. Таму з адказнасцю заяўляю, дзіцё - гэта супер чалавек, здольны на многае, з мега інтуіцыяй. Ну і па сабе скажу, колькі сябе памятаю, патлумачыць мне можна было ўсё і ў любым узросьце. Так што не недаацэньвайце сваіх дзяцей.

дарэчы, пра позу звярнуцца калачыкам, мяне таксама ніхто не вучыў, але калі на мяне напаў ЧАЛАВЕК з нажом з мэтай абрабаваць, менавіта гэта поза, якую я заняла інстынктыўна, выратавала маё жыцьцё і грошы з дакументамі.

па-другое, алекс-снайпер тут піша, што горад для людзей. Зь якой такой радасьці? Хто даў нам права адбіраць ад прыроды нешта толькі для сябе? Чалавечае саманадзейнасьць і бачаньне сябе як найвышэйшай істоты і пагубіць чалавецтва. Па-другое, чалавек не можа адчуваць сябе ў горадзе бясьпечна, бо сам жа і стварае небясьпекі - машыны, будоўлі, халатнасьць, маньякі-алкашы-наркоты... Уявім стэрыльны горад, дзе жывуць адныя толькі добрыя людзі. Яны так хутка расслабяцца і стануць такімі недапасаванымі, што малейшы форс-мажор - і капец. А прырода форс-мажор падкіне - стопудофф.

па-трэцяе, так, любая нармалёвая маці - прычым, не толькі чалавечая, калі пагражаюць дзіцяці - будзе яго абараняць. Але галоўнае навучыцца правільна ацэньваць небяспеку і абіраць меры, суадносныя з сітуацыяй. Я не пра топікстартэра, а ўвогуле, пра назіраньні. Нашы дзеці растуць проста ў атмасферы нейкага псіхоза. То нельга, гэта небясьпечна. Канешне, сэрца маці баліць і трывожыцца, але дзеці ўсё адчуваюць, і паніка, гіперапека і г.д. вельмі шкодныя для дзяцей. Нават з тымі ж сабакамі назірала, дзіцё цягнецца, бачна, што нічога не здарыцца, пазнаёмяцца, мір-дружба-жвачка, але з'яўляецца гістэрычная мамаша і пачынаецца лямант.

паўтаруся, я не пра Burberry (бо, мяркуючы па допісах, Насьценька расьце даволі адэкватна), а ўвогуле, усім мамам - не трэба быць бязмозглымі самкамі на адных інстынктах, ад першых дзён свайго жыцця з вамі побач - асоба, касьмічная і дасканалая, і вашая задача - развіваць, дапамагаць і вучыць. Вучыць паважаць сьвет навокал - сабак, котак, кветкі. Вучыцца паважаць астатніх, вучыць жыць разам.

Burberry, вы перажылі сітуацыю страха і стрэса. Усе жывы і здаровы, дзякуй Богу. Вы працуеце над сабой, робіце высновы, гэта вельмі пазітыўна. Наступным разам вы будзеце спакойней і зможаце цвяроза ацаніць сітуацыю. Але Вы не можаце быць з Насьценькай 24 гадзіны ў суткі ўсё жыцьцё. Але паверце, калі маці добрая і мае кантакт з дзіцём, калі яна вучыць дзіцё правільна і адэкватна рэагаваць - гэта абавязкова будзе дапамагаць у тых сітуацыях, калі мамы не будзе побач.

Давайце думаць, што можна зрабіць зараз з гэтымі сабакамі. Развесіць аб'яўкі з просьбай не спускаць сваіх сабак? Стварыць групу неабыякавых людзей, якія зоймуцца стэрылізацыяй і прыстройствам? Думаю, калі прапанаваць людзям застацца людзьмі, а не кАтамі (я не пра котэ, а пра "палачей") - хто-ніхто да пагодзіцца.

што да выпадку з ратвейлерам... Людзі, любіце жыцьцё. Ну абслюнявіў вас сабака, ну стаў бруднымі лапамі на белае паліто, ну нагадзіла на вас птушка, ну пацарапала котка, ну абліла вас машына... І што? Што гэта за праблема ў параўнаньні з хваробамі блізкіх, войнамі, голадам і г.д.?

І агулам, скрайнасьці і паніка - нашыя галоўныя ворагі.
не ў Беларусі
Аватара пользователя
SlaDa
Зоо-гуру
Зоо-гуру
 
Сообщения: 2776
Зарегистрирован: 24 сен 2010, 19:34

Re: Свора бездомных псов в районе ул.Ангарской

Сообщение Zet » 09 июл 2012, 22:21

Аватара пользователя
Zet
Администратор
Администратор
 
Сообщения: 12613
Зарегистрирован: 26 мар 2009, 13:14
Откуда: Минск

Re: Свора бездомных псов в районе ул.Ангарской

Сообщение Budapest » 09 июл 2012, 22:51

Если есть желающие помогать в ведении базы потеряшек (размещение объявлений/прозвон/состыковка), пожалуйста, пишите в лс. Помощь очень актуальна.
Аватара пользователя
Budapest
Help team
Help team
 
Сообщения: 9490
Зарегистрирован: 15 апр 2009, 01:13

Re: Свора бездомных псов в районе ул.Ангарской

Сообщение LeaZ » 09 июл 2012, 23:58

я про себя ,начитавшись постов, поняла, что НЕ БОЮСЬ своры собак... я боюсь своры подростков. я знаю, что нападает собака чтобы достичь цели (прогнать, поесть, получить желаемое...).
чего хотят получить подростки? удовлетворения больного "Я"?
ведь никто не станет отрицать, что есть "дети", которым нравится выбрасывать котов с крыш или отрезать им лапы? но это не значит , что ВСЕМ детям это нравится.
уверена, что ни одна собака не нападает, потому что "ей нравится".... есть причина, всегда.

Добавлено спустя 10 минут 19 секунд:
и да. еще. когда моя дочь (8 лет) гуляет на улице без меня, возвращается из школы/с тренировки - я боюсь за нее. я боюсь педофилов, подростков и машин.
Лена
velcom 029-135-42-46 в любое время
Аватара пользователя
LeaZ
Друг приюта
Друг приюта
 
Сообщения: 399
Зарегистрирован: 13 апр 2011, 21:30

Re: Свора бездомных псов в районе ул.Ангарской

Сообщение SlaDa » 10 июл 2012, 00:21

давайце зойдзем зь іншага боку.

вось Burberry у апісанай сітуацыі спужалася за дачку і адчула ў сабе сілы ў пэйнаў (заўважце, не ў дадзенай) сітуацыі забіць сабаку, калі стане пытаньне жыцьця дзіцяці. Пры гэтым яна доўга нас запэўнівае, што яна любіць жывёлаў, тобок, гэтае пачуцьцё, якое ў яе ўзьнікла, яе хвалюе і трывожыць, яно не ёсьць для яе натуральным, яна запытвае іншых, як бы яны сябе паводзілі. Ну і што чалавек у выніку атрымлівае?

падобныя тэмы - ідэальная глеба для папулістаў, якія стаяць па пазыцыях скрайнасьцяў. прыхільны татальнай зачысткі гораду скарыстаюць патрэбныя ім фразы для апраўданьня сваёй неапраўданай жорсткасьці, як і тыя, што накінуцца на маці.

ідэальны запавет - стаўся да іншых так, як да сябе. Тое, што горай ставіцца да іншых кепска - усе разумеюць, а вось тое, што ставіцца лепей да іншых, чым да сябе, таксама заганна - не. Любіце жывёлаў - але не болей ці меней за чалавека. Любіце нароўне ўсё жывое агулам, у прынцыпе, нежывое таксама.

а гутарка ж магла пайсьці далей за дзяжурны абмен штампамі двух ваяўнічых лагераў. Можна стварыць тэму пра тое, як вучыць дзяцей стасавацца з жывёламі дома і на вуліцы і ў пазітыўным ключы дзяліцца сваім досьведам, выкладаць парады спецыялістаў.

Burberry, мне здаецца, дарэчы, што Насьце такі трэба дазволіць камунікаваць з незнаёмымі жывёламі. Вось мая Хіппі, прыкладам, не любіць дзяцей, бывала, што і цапала. Але калі нейкі малыш выказвае жаданьне пазнаёміцца і ў яго мама не гістэрычка, я з радасьцю дазваляю - але вучу, як рабіць правільна. Усажваю Хіпасю, распавядаю, як падыходзіць, што казаць і г.д. І тады і дзіцё шчасьлівае, і Хіпа не кусаецца.
не ў Беларусі
Аватара пользователя
SlaDa
Зоо-гуру
Зоо-гуру
 
Сообщения: 2776
Зарегистрирован: 24 сен 2010, 19:34

Пред.След.

Вернуться в Болталка

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей